Těhotenské masáže

Provádí Gába.

Těhotenské masáže přináší budoucím maminkám vítanou úlevu. Obvykle se provádí vleže, nebo na boku (masáž vleže je ale možná jen do 20. týdnu těhotenství – potom se může provádět například vsedě). Používají se na ni krémy nebo oleje (třeba kokosový nebo mandlový olej).

Těhotenská masáž se liší zejména svou intenzitou – masíruje se celou dlaní a její průběh je daleko mírnější, než u klasické masáže.

Pomáhá při otocích nohou, křečích a problémech se spánkem a může mít skvělý vliv na celkovou harmonii organismu i Váš psychický stav.

Je ale možná jen v případě, že Vaše těhotenství probíhá zcela bez komplikací. Pokud je opak pravdou, budete na svůj oblíbený relax muset na čas zapomenout.

Kdy masáž vhodná není?
Problematickým obdobím je první trimestr těhotenství, kdy se žádná masáž nedoporučuje. Dále jsou masáže nevhodné při rizikovém těhotenství, křečových žilách, kožních potížích a onemocněních páteře.
V některých případech je čistě na ošetřujícím lékaři, jestli masáž doporučí, nebo ne. Vždy je lepší se raději zeptat a předejít tak možným problémům.

Vyhýbejte se detoxikačním druhům masáží a obecně volte raději mírné procedury.